kolmapäev, detsember 03, 2008

Jõuluvana kingikott

Nüüd tuleb natuke (ok päris palju reklaami) aga kuna see on asi, millesse minul usku on ning millest minu 2 aastane poiss vaimustuses on, siis tahaks seda teiega ka jagada.

Sel aastal on ka minul austav ülesanne aidata jõuluvana kingikotti täita. Nimelt saab ka minu keäst osta vahvaid puslesid, mänge ja voolimssavi, mis täitsa naturaalsetest toorainetest valmistatud ja lapsele head kasutada. LIsaks on iga pusle ja mängu juures mõeldud ka lapse arendamisele ning koos saab õppida numbreid, värve, kujundeid või kella tundma. Firma Satunalle tegeleb mänguasjade müügiga ning koduste esitlustega, ning need mänguasjad avaldasid mulle juba Laps ja Pere messil suurt muljet. Oma lapsele ostetud puslet paneb tema kokku suurima hea meelega. Mulle meeldivad need pusled selle pärast, et neil on selged pildid. Pusled ise on heast paksust papist ja pilt ei lagune laiali, kui seda kokku panna. Lisaks on osad pusled veel sellised, et polegi nö sirget serva, mille järgi saaks juhinduda. Peab ikka rohekm mõtlema. Ja mis veel tore on. Ka päris pisikesed saavad puslesid kokku panna. 2 tükist loomad, autod ja kodused asjad on esimeseks pusleks 1,8 aastasele parajad. NIng ei juhtu ka midagi, kui nad suhu satuvad.
Samas mõne suure pusle tükid on nii suured, et pildi saab kokku lausa lennates ja ka väiksem mängija leiab rõõmu ning õpib samas numbreid ja loomi tundma. Traktor näiteks on suurusega 62 x 41 cm ja koosneb 25 tükist.
Minu poja lemmikuteks on aga need töömasinad.
Lisaks vahva avastamisrõõmuga õudusteloss, kus pärast punase luubiga uurides võib leida peidetud pilte.

Mängud on aga täitsa omaette teema. Nende vanusegrupp algab 2 aastast ja lõpeb 10 eluaastaga. MÄngudes on võmalik lisaks toredale koos veedetud ajale lapsele õpetada värve, kujundeid, arvutamist ja liiklemist.
Võluriga või hullude professoritega arvutades näiteks saad arvutuskaardi, kus teisel küljel on peidus õige vastus. Kaarti hõõrudes tuleb see vastus peidust välja.

Väiksemad saavad koos lepatriinudega täringult täppe ja präast ka lepatriinude täppe kokku lugeda ning õpivad ka koos tegutsemist ning võitmist kotamist.

Sama moodi saavad väikesed printsid värve õppida kindlust vallutades.

Mööda oavart ronides õpivad nad aga erinevaid kujundeid tundma ning peavad kotist pimesi leidma just talle vajaliku kujundi.

Dominoga teid ehitades saab lõpusks lausa mitmetasandilisi sildadega teid teha ning õppida selgeks liikluse.

Lõbus bussi mäng aitab lastel arvutada ning bussi inimesi juurde liita või lahutada.

Tüdrukud leiavad kindlasti vahva koos mängimise võimaluse kogudes peoks vajalike aksessuaare oma kotikesse ning lõpuks tantsupõrandale jõudes.

Ja siin esitletud ei ole mitte kõik, mis saada on. Huvi korral kirjuta mulle ja anna endast teada. Küll me midagi päkapikkudele organiseerime. jutupaun@hot.ee

1 kommentaar:

Kayl ütles ...

Meie peres juba aasta neid mänge mängitud. Hästi vahvad ja kvaliteetsed :)