kolmapäev, september 08, 2010

Minu suvine käsitöö

Siin mõned utsitasid ja küsisid, et kas käsitööd ka ikka teen. No tegelikult natuke ikka teen. Suvel otsustasin oma kõigile vanadele käterättidele pitsid külge õmmelda. Et siis on natuke värskemad ja ilusamad. Ema küll arvas, et mis sa neist ikka kaunistada, aga see pitsi heegeldamine on autosõidul nii hea ja lihtne. Ei pea mingit suurt rulli kaasa vedama ja valmib kiirelt. Ja eks kui uued rätikud saan , harutan vanade küljest pitsid lahti ja tõstan ümber.

Lisaks heegeldan Hiiumaa põllemustri järgi rulookardinale pitsi alla serva. Pits ise on selline punane, aga nagu ikka, punane ei tule pildil õiget värvi. Ja seda pitsi on vaja veel oma 3 meetrit teha.

Aga kõige suurem suvine töö on siiski toimunud aias. Vahest olen naljatanud, et mind on sel suvel labida ja käru külge laulatatud. Kevad algas mullahunnikute laiali vedamisega ja neid oli kokku 6. See tehtud, valmis kasvuhoone. Siis mänguväljak, Siis vedasin mänguväljaku alla tänava ääres olnud liivahunniku. Siis lükkasin liivahunniku alusesse auku uue mulla. Siis tassisin laiali 10 kuupi multši. Vahepeal on turbpeenar saanud ka natuke turvast ning eelnevalt uuristasin seda veel sügavamaks kah. Järgmiseks suveks jäävad suured peenraservade tegemised. Selleks on vaja ka hunnik killustikku ja parajaid rusika suurusi kive. Nende nappus hakkab küll vist kummitama varsti.

1 kommentaar:

Kadi ütles ...

väga huvitav põllemustri kasutus, jõudu