kolmapäev, aprill 01, 2009

kauakestva abielu saladus vol 2


Oravamoori soov tulla elevantsudele auku kaevama jääb kahjuks tehnilistel põhjustel ära. Nimelt on meil auk juba aasta otsa olemas, ainut ühtegi vantsu pole veel näinud. See-eest saime jälle poole ööni huvitavaid elamusi.

Kevad tuli ootamatult :)
Kui veel täna päeval oli kõik ilus ja tiigikese põhjas veidi vett ja kraavikese põhjas olevatelt porilompidelt siras päike, siis õhtul oli asi huvitav. Kes küll palus telefonikõnes emaga viriseda, et oi kui tore oli lapsena kevadist sulavett kraavidesse ajada ja neile teed teha ja et tahaks jälle. Nüüd on see siis käes. Ja mastaapselt. Kuna talv oli salakavalalt esmalt maapinna peale 5 cm jääkihi tekitanud ning selle peale u 30 cm lund sadada lasknud, siis ei teadnud me sellist pauku oodata. Nimelt on tiik peaaegu triiki vett täis ja kraavist ning ümberkautsetelt põldudelt (ok väike liialdus) voolab aga muudkui juurde mööda seda paganama jääd. Maa sisse ei saa ju kuidagi, kui jää ees on. Kusjuures õhtul enam seda lund kahel pool kraavi ei olnud, ning selle asemel lainetas vesi. Kusjuues labidaga jääd tagudes selgus, et all võib lausa pehme pinnas olla. Igatahes saime me mehega õppuse, kuidas veeuputuse ajal liivakotte liivaga täita ja neid kraavi ette seada. Mina sain selle käigus muidugi tubli annuse käsitööd teha, sest liivakotte meil ju polnud ning õnneks sai ema käest kunagi valget kangast. Sellest vuhtisin siis ruttu topelt õmblustega kotid teha. Need kraavi ees suuremat põlluvett kinni hoidmas, tormas Tarmo pumpasid tooma. Hea kui sugulastel on :) Üks pump on nüüd tiigis ja pumpab vett drenaaži, teine pump läheb kraavi ning hakkab sealt vett metsa alla pumpama.

Võib ju imestada, et miks me tiigist vett ära tahame saada. Aga tiigiga on see probleem, et tore ju on kui seal vesi sees on ja kraavis ka vesi on ja see kõik suliseb ja voolab kevadiselt, aga vada, kui see tiik ja kraav on veel valmis tegemata ning ainult palja augu kujul maa sees, siis meeldib selline auk kuivast peast natuke paremini. vastasel juhul veab vesi need kraavid ja augud uuesti mulda täis.

Aga tore oli ja naljakas ka. No ja kes ikka oma elu huvitavaks teeb kui mitte ise. SEllised eredad elamused jäävad pikaks ajaks meelde. Homme lähme Jasperiga laevukesi ujutama naaberkrundile :P Kõik kohalikud mereröövlid hoidke alt...

Selle luuletuse lihtsalt peab lisama selle postituse juurde. olugi, et see on kommentaris kaa. Kallis kaasa sai vetemöllust inspiratsiooni.

Hingel lasub see kui paine:
hoovis mühama lööb laine,
vesi vahutab ning keeb,
tiigi poole otsib teed;
peksab tammi, tõuseb samas -
tossust kilekotid lotendamas,
väljub lumesupi veest
labidaga vesimees,
külmast sinine kui kana,
vaatepilt ei ole kena.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Hingel lasub see kui paine:
hoovis mühama lööb laine,
vesi vahutab ning keeb,
tiigi poole otsib teed;
peksab tammi, tõuseb samas -
tossust kilekotid lotendamas,
väljub lumesupi veest
labidaga vesimees,
külmast sinine kui kana,
vaatepilt ei ole kena.

Anonüümne ütles ...

Too anonüümne värsisepp olin mina :)

Tarmo