teisipäev, aprill 10, 2007

hea maitse

Minu pojal on tõeliselt hea maitse. Ta katsub villaseid pleede, puuvillaseid tekke ning talle maitseb puidust, mesilasvahaga kõristi. Igatsugu vilistavate, siristavate plastist mänguasjade poole ta väga ei vaata. Hea maitsega järelikult need mänguasjad.
Ei tea kas see hea maitse väljend on kuidagi seoutud ka esemete tegelikul maitsega? Jasperi puhul vist küll :) Aga ma ei oska öelda, kuidas näiteks Nike või Adidas või mõni Chanell maitseb. Vist mitte eriti hästi. Neil on raha maitse küljes arvatavasti. Ja raha ei maitse üldse hästi. Ma loodan, et mu lapsed ei hakka kunagi raha maitse järgi jooksma ja eelistavad seda, mis on säästlikult, arukalt ja hinge ning soojusega tehtud.

1 kommentaar:

Kuuvarjutus ütles ...

Võin Sulle om akogemuse varal öelda, et täiesti võimalik on panna lapsi hindama kätesoojusega tehtut :)Poisid mul ju pea täismehed, aga pole nende jaoks siiani oluline Nike selja peal või midagi taolist. Rõõmuga panevad emme tehtud asju selga(kui ma ainult piisavalt toota jõuaks :S) Loodan, et suudan tütartki samas vaimus kasvatada.Maast madalast olen lastele õpetanud, et pmapära on olulisem, kui sarnaneda massidega :P Toimib küll.